Pexeso

Moje dlouhodobá maturitní práce. Je to prográmek, který by měl sloužit k výuce cizích jazyků zhruba asi na základní škole.
Jde o klasický pexeso, ve kterým může hrát jeden hráč na čas (ukládají se rekordy) nebo více hráčů na skóre (to se nic neukádá).

Jako další možnosti je tady možnost změnit si jména hráčů (jméno prvního hráče se ukládá do tabulky nejrychlejších časů) a pak si tu tabulku nejlepších výsleků samozřejmě ukázat.
K dispozici je víc sad podle témat. Jsou tady zvířátka (otevírají se po spuštění), barvičky, písmenka, a pak hromada šaškáren, který jsem maloval ručně, a byly víceméně do počtu, páč v zadání bylo 20 sad po 8 dvojicích karet.
Kdyby to snad někomu nestačilo, tak je přibalenej i editor, ve kterým jde udělat sady vlastní a nebo upravit ty, který už existujou.
Pexeso se spouští (překvapivě) programem Pexeso.exe, editor pak Pexeso_creator.exe. Snažil jsem se dělat všecko tak nějak logicky, takže ovládání snad každý pochopí.

Chápu, že to moc záživný není, ale třeba to na 5 minutek někoho zabaví a rodiče to můžou dát děckům, aby chvilku nehrály GTAčko a taky se vzdělávaly (z čehož budou jistě na větvi).

Takže okecávky bych měl. Co jsem chtěl ještě… Jo, odkaz ke stažení. Tady to je.

Příspěvek byl publikován v rubrice Programování a jeho autorem je jen_ovecka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.