Bubble Breaker^^

Bubble Breaker^^… je hra známá třeba z mobilů s operačním systémem Windows Mobile. Jde v ní o dosažení co nejvyššího skóre odstraňováním bublinek v hracím poli. Čím více stejnobarevných bublinek zmizí najednou, tím více bodů získáváte.
Snažil jsem se tuhle hru najít na internetu i na počítač, ale nic kloudného jsem nenašel… Nakonec jsem narazil na návod, jak si ji naprogramovat ve vb.net. Tento jazyk neovládám, ale učím se v Delphi, tak mne napadlo, že bych to mohl zkusit právě v něm a postup řídit podle návodu. Po necelých dvou dnech moření jsem nakonec dosáhl svého cíle. Bubble Breaker^^, který má stejná pravidla jako ten v mém telefonu. Když označíte několik balónků, vedle kurzoru myši se zobrazí, kolik bodů za ně získáte (počítají se: počet míčků = n; bodů = n * (n-1)). Pokud hru dohrajete s dostatečně vysokým skóre, můžete se zapsat do tabulky rekordů…
Ve statistice po dokončení hry vidíte celkový počet bodů, který jste získali, délku Vaší hry (počítá se od prvního kliknutí do hracího pole) a kolik bodů jste dostali za největší odstranění balónků. Poslední dvě položky jsou jen informativní a při případném zápisu do tabulky se na ně nebere zřetel, ani se neukládají.

Ovládání je jednoduché. Prvním kliknutím levým tlačítkem myši označíte balónky, druhým na označené je pak vymažete. Pravým tlačítkem se restartuje. V nabídce Hra si pak můžete zvolit, zda mají hrát zvuky, či nikoliv.

Hru jsem jakžtakž otestoval, tak doufám, že v ní není moc chyb. Pokud na nějakou nesrovnalost narazíte, dejte vědět do komentářů.

12.1.2008: Opraven Range Check Error, který se vyskytoval při kliknutí na spodek formuláře.
V nové verzi je jiné uspořádání souborů. Pokud chcete zachovat výsledky, soubor settings.ini v podsložce data přesuňte do stejné složky jako máte spouštěcí soubor. Složku data můžete vymazat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Programování a jeho autorem je jen_ovecka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Bubble Breaker^^

 1. Vyborne na tomhle jsem ted zavisly na telefonu tak muzu drtit i na PC 😀 jak jsi na tom s rekoredem??? :o)

 2. S rekordem? Na počítači nevim, tam jsem je průběžně vymazával, abych ozkoušel, jestli se správně ukládají :mrgreen:
  Na mobilu mam pak rekord 796, ale to udělala Markétka 😆

 3. Paráda taky smažím na kompu je to závislárna.dÍKY MOC AUTOROVI HRY

 4. momentální rekord na PC mám 846 bodů a na MDA mám760

 5. Na PDA mam 1118, sem hrozně ráda že sem našla i verzi na comp;-)

 6. Mnoo jste slabi, panove. Na Artemisu mam 1783 a na PC jdu ted stahnout. 😛

 7. Na PPC 1336:-) Vždy se soustředím na fialovou a to se vyplatí:-)

 8. Hezké a jednoduché zpracování 🙂 Jen škoda,že v ní chybí mód \\

 9. Jo jo super hra. Mám zatím rekord 13408. Sice vůbec netuším jak jsem to udělal, ale je to dost navkové:o))

Komentáře nejsou povoleny.